1. Vieni un tie paši produkti dažādiem cilvēkiem var dot pilnīgi atšķirīgu reakciju. Ir dzirdēts, ka brokastīs vajadzētu ēst auzu pārslas, jo tās ir “veselīgas” un “palīdz svara zaudēšanai”. Bet vai zināji, ka vienam cilvēkam tās var palīdzēt stabilizēt cukura līmeni, bet citam izraisīt hronisku insulīna lēcienu un tauku uzkrāšanos? Mūsu ķermenis reaģē uz pārtiku dažādi – tas, kas vienam ir “superprodukts”, citam var radīt iekaisumu, tūsku un pat pastiprinātu izsalkumu.
Tieši tāpēc es testēšu individuāli Tavu ķermeni, lai noskaidrotu, kuri produkti Tavam ķermenim ir draugi un kuri – ienaidnieki. 2. Svara zaudēšana nav tikai kalorijas – tā ir organisma bioķīmija. Divi cilvēki ar līdzīgu svaru un dzīvesveidu var ēst vienādu daudzumu kaloriju, viens tievēs, bet otrs pieņemsies svarā. Kāpēc? - Vienam cilvēkam var būt nepietiekams žults daudzums, kas traucē tauku šķelšanās procesam.
- Citam var būt hormonu disbalanss, kas liek ķermenim uztvert katru apēsto kaloriju kā rezerves tauku veidošanas signālu.
- Vēl citam var būt problēmas ar zarnu mikrofloru, kas izraisa pastiprinātu vēlmi pēc cukura un samazina vielmaiņas ātrumu.
Šajā programmā palīdzēšu atklāt un risināt individuālus faktorus, kas kavē Tavu svara zudumu. 3. Emocijas un svars: kā tās ir saistītas? Pētījumi rāda, ka emocijas un psiholoģiskie faktori var ietekmēt ķermeņa svaru pat
par 50%. Psihosomatiskie mehānismi var bloķēt svara zaudēšanu. Lūk, daži izplatīti
iemesli:
- Aizsardzības mehānisms. Tavs ķermenis var neatlaist lieko svaru, jo uztver to kā aizsardzību. Traumatiski notikumi, hronisks stress, dusmas vai apspiestas emocijas var likt organismam saglabāt taukus kā drošības rezervi.
- Emociju ietekme uz progresu. Pārāk intensīvas emocijas – gan negatīvas, gan pozitīvas – var bremzēt rezultātus. Piemēram, pirmajā nedēļā zaudē 3 kg un esi eiforijā, bet nākamajā progress apstājas. Rodas vilšanās, stress, un ķermenis to uztver kā draudu, tāpēc svara izmaiņas nenotiek.
Svara zaudēšanu nevar panākt ar gribasspēku vien – ir jāsakārto dziļākās zemapziņas programmas, kas ietekmē tavu ķermeni un tā reakcijas.
Palīdzēšu Tev līdzsvarot emocijas ar hipnozes palīdzību. Kursa laikā ieplānoti 8 hipnozes seansi. Hipnozes seansa ilgumu precīzi ieplānot nevar, hipnoze nav process, kuru pusceļā varētu apturēt, bet vidēji katram hipnozes seansam plānoju laiku 2-2,5 stundas. 4. Tavs cukura līmenis asinīs ir lielākais noteicējs, kad un ko Tu gribi ēst. Vai ir gadījies piedzīvot pēkšņas izsalkuma lēkmes, kad ļoti gribas kaut ko saldu vai sāļu? Vai jūti nogurumu pēc ēšanas? Tas nenozīmē, ka Tev trūkst gribasspēka. Tas nozīmē, ka Tavs cukura līmenis ir nestabils un smadzenes sāk signalizēt: “Man trūkst degvielas! DOD MAN ĀTRU ENERĢIJU!”
Ja Tu zini, kad un kā uzturēt stabilu cukura līmeni asinīs, Tu vari dabīgi kontrolēt savu
izsalkumu, izvairīties no negaidītām vēlmēm un izslēgt impulsīvo ēšanu, kas bieži
sabojā visus mēģinājumus zaudēt svaru.
Tāpēc šajā programmā mēs mācīsimies, kā vadīties pēc cukura līmeņa asinīs, lai precīzi zinātu, ko un kad ēst, lai tas palīdzētu svara zudumam, nevis to bloķētu.5. Tavs zarnu mikrobioms var “balsot” par to, vai Tu tiešām vari notievēt. Mēs bieži domājam, ka izsalkumu kontrolē gribasspēks un hormoni, bet patiesībā par to lielā mērā lemj mūsu zarnu baktērijas.
Tievākiem cilvēkiem ir citāds mikrobioma sastāvs, kas palīdz labāk sadedzināt enerģiju un uzturēt metabolisma elastību. Savukārt, ja Tavs mikrobioms ir līdzsvara traucējumos, “sliktās” baktērijas var veicināt vēlmi pēc neveselīgiem produktiem,
kavēt tauku sadedzināšanu un radīt vieglu iekaisuma reakciju organismā, kas traucē vielmaiņai.
Šajā programmā mēs ne tikai pārbaudīsim, kuri pārtikas produkti Tavā organismā strādā, bet arī palīdzēsim atjaunot zarnu mikrobioma līdzsvaru.